Loading ...
close
logo
شستشوی مبلمان در خانه

 

کثیف شدن مبلمان یک امر بدیهی است که معمولا سالی یک تا دو بار  نیاز به تمیز کردن آنها می باشد. بنابراین بهتر است راه حل هایی برای اینکار بیاموزید! زیرا در صورت نداشتن اطلاعات کافی ممکن است به پارچه مبل آسیب وارد کنید. تمیز کردن مبلمان برای برخی از افراد مانند یک کابوس می باشد، چون تصور می‌کنند تمیز کردن و شستن مبلمان در خانه کار بسیار دشواری است. اما زمانی که به دنبال آموزش شستن مبل در خانه می‌روند به سادگی بر این مشکل غلبه می کنند. گاهی نیز ممکن است تمیز کردن مبلمان را به افرادی بسپارند که کارشان شستن مبلمان است. اما شستن و تمیز کردن مبلمان کاری است که شاید نیاز باشد به طور ماهانه انجام شود و به همین دلیل رفتن به دنبال آموزش شستن مبل در خانه می‌تواند بسیار به صرفه‌تر و کاربردی‌تر از سپردن آن به افراد دیگرباشد. در این مقاله با شریف بار همراه باشید تا نکاتی در این خصوص با شما به اشتراک بگذاریم.

در ابتدا باید گرد و خاک و آشغال های روی مبل را به کمک جاروبرقی بکشید. کوسن ها را نیز بتکانید. اگر گرد و غبار به سطح مبل مانده است با برس نرم به آرامی پاک کنید. به کمک یک پرزگیر موهای چسبیده به مبل را جمع آوری کنید.

تا این مرحله بخشی از تمیزکاری مبلمان انجام شده است و اکنون نوبت شستشو می باشد. قبل از شروع، به دقت مبل را بررسی کنید تا اگر دارای علائم اختصاری برای مراقبت و شستشو می باشد را بیابید. این علائم مشخص می کنند امکان استفاده از مواد شوینده یا آب وجود دارد یا خیر! ممکن است برای مبلمان شما آب مناسب نباشد و فقط مجاز به استفاده از شامپوی مخصوص مبلمان باشید.

پس از مطالعه راهنما، سراغ لکه ها بروید و لکه گیری کنید. برای پاک کردن هر لکه متناسب با نوع آن می توانید از مواد خاصی استفاده کنید، امّا یک روش کلی برای از بین بردن لکه های مبل، استفاده از محلول رقیق شده سرکه و آب می باشد. این محلول را روی لکه ها اسپری کنید و با دستمال به آرامی پاک کنید.

سپس یک محلول بر پایه آب ساخته و در مخزن بخارشوی بریزید. سپس با بخارشوی تمامی محلول را روی سطح مبل پخش کنید و سپس با مکنده بخارشوی، کف ها را جمع کنید. در نهایت از بالا به پایین مبل را تمیز کنید.

توجه داشته باشید که این دستورالعمل مناسب مبل پارچه ای می باشد و همچنین درجه بخارشو را روی حالت ضعیف قرار دهید تا به پارچه مبل آسیبی وارد نشود.

 

 

تمیز کردن مبل بدون دستگاه بخارشو

 

در صورتی که دستگاه بخارشو ندارید، می توانید از یک حوله نرم استفاده کنید. حوله را به محلول ساخته شده بر پایه آب، آغشته کنید و به آرامی و بدون فشار بر تمام سطح مبل بکشید. سپس کف های اضافی را با یک دستمال نرم و نمناک پاک کنید. اجازه دهید تا مبلمان خشک شوند؛ در این فاصله روی مبل ننشینید تا به طور کامل خشک شود.

 

تمیز کردن لکه های مختلف از مبل

 

لکه جوهر:

ابتدا لکه را خیس کرده و کمی نمک روی آن بریزید و با پنبه تمیز کنید. سپس مبل را با کمی شامپوی مخصوص مبلمان و دستمال نرم تمیز کنید. توجه کنید به آرامی این کار را انجام دهید و هرگز دستمال را روی پارچه فشار ندهید؛ زیرا باعث از بین رفتن بافت و رنگ پارچه می شود.

لکه چربی:

اگر جنس پارچه مبل ابریشمی می باشد، می توانید مقداری نمک و الکل روی لکه ریخته و سپس یک کاغذ خشک روی آن قرار داده و اتوی داغ را محکم روی کاغذ فشار دهید تا لکه از بین برود. همچنین می توانید به مقاله پاک کردن لکه روغن رجوع کنید.

لکه خون:

مقداری نشاسته را در آب ریخته و یک خمیر بسازید؛ سپس روی لکه بگذارید تا خشک شود. بعد از خشک شدن خمیر، آن را بتراشید و جای لکه را با برس نرم تمیز کنید.

 

 

 

 

"شریف بار برترین اتوبار در شرق تهران با تعرفه های باربری مناسب"

 

 

 

 

ثبت نظر

 

 

 

   

 

 

وجه تمایز و نقطه قوت شریف بار اعتماد شماست . ما با تکیه بر سالها تجربه و با داشتن تیم حرفه ای و آموزش دیده و تجهیزات به روز توانسته ایم رضایت کامل مشتریان خود در سراسر ایران کسب کنیم. بهترین اسباب کشی را با شریف بار تجربه کنید.

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد