Loading ...
close
logo
پاک کردن لکه از روی کاشی

 

پاک کردن لکه از سطوح کاشی کار سختی نیست ، اما کار دوست داشتنی و سرگرم کننده نیز نمی باشد خوشبختانه به دلیل جنس کاشی و سرامیک تمیز کاری آنها آسان است بنابراین پیشنهاد می کنم حداقل هفته ای یکبار گرد و غبار را گرفته و سپس با طی نمناک سطوح کاشی ها را تمیز کنید تا از کثیفی جا خوش نکنند و تمیز کردن آنها سخت نشود .

در ادامه به شما آموزش خواهم داد تا انواع لکه ها موجود و سخت روی کاشی ها را از بین ببرید .

شما به برخی از موارد زیر احتیاج دارید :

 • دستکش پلاستیکی
 • تی زمین شوی
 • سطل آب
 • پارچه برای تمیز کردن
 • برس های اسکراب (در صورت نیاز)
 • مسواک یا مسواک برقی
 • مواد شوینده
 • جارو
 • جوش شیرین
 • سرکه سفید
 • وایتکس
 • آب گرم

 

چگونه لکه های سخت کف کاشی را تمیز کنیم ؟

برای پاک کردن لکه های روی کاشی از روش های مرسوم مانند استفاده از شوینده ها را امتحان کنید اما اگر با این روش ها تاثیری در پاک شدن آنها نمی گذارد ، روش های پیشنهادی زیر را امتحان کنید .

دوستان خوبم قبل از استفاده از محصول های تمیز کننده ، ابتدا بررسی کنید آیا چه راه هایی برای تمیز کردن جنس کف شما وجود دارد و یا استفاده از تمیز کننده ها برای آنها بی خطر است ، حتی موادی مانند سرکه می توانند برخی از کاشی ها را خراب کنند ، بنابراین قبل از استفاده تمام جوانب را بررسی کنید .

 

1. پاک کردن لکه های قهوه ، چای ، آب میوه  و…

آن را با مواد شونینده  و آب گرم بشویید. سپس رنگ باقی مانده را با یک محلول درست شده ۲/۳ قاشق  غذاخوری سفید کننده (وایتکس) و یک قوطی (یک لیتر) آب یا با پراکسید هیدروژن از روی سرامیک تمیز کنید .

 

2. پاک کردن لکه های چربی

مخلوطی از آب و سرکه تهیه کنید به مقدار مساوی آب گرم و سرکه با یکدیگر مخلوط کنید می توانید از یک آب پاش (اسپری بریزید) تا راحت باشید این مخلوط به دست آمده را به سطوح چربی های موجود روی کاشی بریزید و حدود 5 دقیقه بعد با یک دستمال مرطوب پاک کنید .

 

3. پاک کردن لکه های ناشی از جوهر

 • یك فنجان آمونیاك،
  •   2//1 فتجان سركه
  • 4/1 فنجان جوش‌شیرین
 • با یک سطل آب ترکیب کنید سپس کاشی های خود را بشوئید .

 

4. پاک کردن لکه های خونی از کاشی

نکته مهم: پوشیدن دستکش پلاستیکی برای تمیز کردن هر نوع لکه خون بسیار مهم است. نه تنها در برابر خون بلکه از مواد شیمیایی قوی موجود در محلول پاک کننده نیز محافظت می کند.

با استفاده از نسبت 10 به یک برای ضد عفونی کردن و تمیز کردن ، یک سطل را با یک فنجان سفید کننده(وایتکس) و ده فنجان آب داغ پر کنید و محلول را کاملاً مخلوط کنید. سفید کننده رقیق شده را روی لکه بریزید – یا می توانید محلول را درون بطری اسپری بریزید و روی کاشی اسپری کنید .

محل را با حوله یا پارچه  پاک کنید مرحله اول را دوباره تکرار کنید و این بار محلول را بگذارید تا بخار شود – تا آن زمان ، بوی سفید کننده باید از بین برود. با این کار منطقه ضد عفونی می شود .

نکته مهم: در بعضی موارد ، محلول سفید کننده ممکن است لکه خون را نیز از بین ببرد. اگر نشد ، به مراحل بعدی بروید.

ناحیه را کاملاً با آب بشویید تا تمام آثار سفید کننده پاک شود .

 

5. تمیز کردن لکه های آدامس ، تار یا موم

تکه های یخ کیسه ای یا کیسه یخ را به آن قسمت بمالید و اجازه دهید این ماده بماند تا زمانی که ماده لکه دار سرد و جامد شود.با استفاده از کارد ، تا آنجا که می توانید مواد را خارج کنید و با آب بشوئید .

 

6. تمیز کردن لکه های آب سخت

همه ما می دانیم که برخی از غذاها و نوشیدنی ها ، خون ، رنگ مو ، رژ لب و سایر مواد به دلیل ایجاد لکه هایی که به سختی پاک می شوند مشهور هستند ، اما آیا می دانید آب نیز می تواند مقصر باشد؟ اگر در منطقه ای زندگی می کنید که آب حاوی مقادیر زیادی منیزیم و کلسیم است ، این آب به اصطلاح “آب سخت” می تواند رسوبات معدنی بر روی کاشی های شما ایجاد کند .

در حالی که بیشتر لکه های دیگر در اثر ریختن مواد روی زمین ایجاد می شوند ، این لکه های رسوب مواد معدنی می توانند فقط از روشن شدن ظرفشویی یا دوش ظاهر شوند. بعلاوه ، وقتی وارد دوش یا وان می شوید ، بدتر می شوند زیرا خاک حاصل از پاهایتان در رسوبات معدنی قرار می گیرد و در آنجا می ماند و باعث لکه دار شدن لکه ها نسبت به قبل می شود.

برای از بین بردن لکه های آب سخت از کاشی ، تنها یک رول دستمال کاغذی یا پارچه های تمیز کننده و یک بطری سرکه سفید نیاز دارید.

ابتدا چندین حوله کاغذی یا از پارچه های تمیز کننده استفاده کنید و آنها را با سرکه سرشار کنید ..

بعد ، حوله های سرشار شده از سرکه را روی کاشی های آسیب دیده قرار دهید. بگذارید حداقل هشت ساعت در آنجا بمانند.

حوله ها را بردارید. شما باید یک تفاوت مشخص را ببینید. اما اگر هنوز مقدار زیادی مانده مواد معدنی مشاهده کردید ، این کار را تکرار کنید تا کاشی ها تمیز به نظر برسند .

نکته مهم: بدون انجام آزمایش ، سرکه را روی کاشی های مرمر یا کاشی های کف سنگ طبیعی قرار ندهید ، زیرا ممکن است اسید موجود در سرکه سطح را خراب کند. برای انجام آزمایش سطح ، یک پنبه را با سرکه خیس کنید و آن را روی یک قسمت کوچک و غیر قابل تشخیص روی کاشی بکشید ، سپس آن را برای چند ساعت بگذارید. کاشی را بشویید و بررسی کنید که آیا توسط سرکه تغییر رنگ داده است .

 

چگونه می توان به طور مناسب از کاشی ها مراقبت کرد؟

مهم است که کف کاشی خود را مرتبا تمیز کنید تا رطوبت و خاک جمع نشود. به گفته کارشناسان ، شما باید سعی کنید حداقل هفته ای یک بار برای سرویس بهداشتی و هر دو هفته یکبار آشپزخانه خود تمیز و مرتب کنید . علاوه بر پاک کردن معمول ، باید حداقل یک بار در هفته زمین را جارو یا جارو برقی کنید. در غیر این صورت ، خاک و خاک می تواند سطح کاشی دوست داشتنی شما را جمع و خراش دهد .

مواردی که باید از آنها اجتناب کنید .

 • محصولات پاک کننده و پاک کننده های لک که با کفپوش شما سازگار نیستند – همیشه برچسب ها را بخوانید و در صورت لزوم با سازنده کفپوش خود مشورت کنید.
 • برس های سفت یا موی سیمی یا پد های پشمی استیل: اینها باعث خراش کاشی شما می شوند.
 • پاک کننده های شیمیایی که ممکن است با یکدیگر تعامل داشته باشند. به عنوان مثال ، آمونیاک به دلیل تعامل با سایر پاک کننده ها مشهور است ، بنابراین همیشه قبل از استفاده برچسب ها را بخوانید.
 • پاک کننده های شیمیایی که دودهایی را منتشر می کنند. از این موارد کم استفاده کنید و حتماً در صورت امکان در یک مکان تهویه کار کنید. بچه ها و حیوانات خانگی را در حین تمیزکاری دور نگه دارید.
 • پوشیدن انواع خاصی از کفش های پاشنه بلند یا روتختی که می تواند کاشی شما را خراش دهد.
 • انداختن اجسام سنگین – این می تواند کاشی شما را بشکند.
 • تجمع خاک: این بدترین دشمن کف کاشی است.
 • نشت: بلافاصله آنها را پاک کنید ، در غیر این صورت رنگ کاشی شما تغییر رنگ می یابد. پس از تمیز کردن ، همیشه کف خود را کاملاً خشک کنید.
 • پاک کننده های مبتنی بر روغن: در صورت استفاده روی کاشی های لعاب دار یا براق ، پاک کننده های پایه روغن سطح بسیار لغزنده ای ایجاد می کنند که می تواند باعث حوادث شود.

 

ثبت نظر

 

 

 

   

 

 

وجه تمایز و نقطه قوت شریف بار اعتماد شماست . ما با تکیه بر سالها تجربه و با داشتن تیم حرفه ای و آموزش دیده و تجهیزات به روز توانسته ایم رضایت کامل مشتریان خود در سراسر ایران کسب کنیم. بهترین اسباب کشی را با شریف بار تجربه کنید.

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد