Loading ...
close
logo
بسته بندی وسایل برای اسباب کشی

 

چگونه وسایل را برای اسباب کشی بسته بندی کنیم ؟

یکی از مراحل مهم در هنگام اسباب کشی مرحله بسته بندی وسایل منزل می باشد. بسته بندی هر یک از وسایل بی شک متفاوت می باشد و باید هر کدام را نسبت به آسیب پذیری در هنگام جابجایی با روشی مناسب بسته بندی شود. برای راحت تر کردن خود شما باید یک هفته قبل از جابجایی به دنبال تهیه و جمع آوری کارتن های مناسب با ضخامت بالا باشید. برای این منظور شما می توانید به سوپر مارکتی محله خود یا میوه فروشی های نزدیکی خانه تان مراجعه کنید و از آن ها درخواست جمع آوری کارتن با اندازه های مختلف کنید. برای انجام سریع این کار حتما مبلغی را به این افراد پرداخت کنید.

 

1- آماده سازی و برنامه ریزی برای اسباب کشی

تهیه تمامی وسایل مورد نیاز برای بسته بندی از جمله تهیه جعبه های کارتن با ضخامت بالا و مقاوم در اندازه های بزرگ و کوچیک که بی شک در هنگام بسته بندی، وسایل را در اندازه های متفاوت بسته بندی خواهید کرد نیاز میشود و همچنین تهیه چسب پهن ، یک عدد قیچی ، برچسب ، خودکار ، سلفون ، وکیوم های حباب دار، روزنامه از جمله وسایل مورد نیاز یک بسته بندی حرفه ای و کاملا مقاوم مورد نیاز می باشد.

 

2- یادداشت نکات مهم اسباب کشی

یک دفترچه مناسب را برای خود آماده کنید که در تمام طول اسباب کشی همراه تان باشد و نکات مورد نیاز و همچنین اقدامات انجام شد را یادداشت کنید . این کار نتها اسباب کشی شما را به یک سرگرمی تبدیل می کند بلکه باعث می شود شما کاملا پروسه اسباب کشی را کنترل کنید. از جمله مواردی پیشنهاد می کنیم یادداشت کنید موراد زیر می باشد
• زمان حرکت و شروع اسباب کشی
• پرداخت و هزینه های انجام شده
• شماره تلفن راننده خودرو حمل کننده
• اطلاعات تماس افراد مهم که در طول اسباب کشی دائما در تماس هستید با آنها. مانند بنگاه املاک، صاحب خانه جدید و قدیم
• نکاتی که باید در خانه جدید بررسی شود
• و…
این دفترچه را در محل مناسب مانند کیف پول خود قرار دهید طوری که در هنگام بسته بندی ، آن را نیز داخل وسایل بسته بندی نکنید.

 

 

3- دسته بندی وسایل هر یک از اعضای خانواده 

برای هر یک از افراد خانواد بهتر هست یک چمدان تهیه کنید و وسایل شخصی مانند لباس ها ، مسواک ، حوله و هر چیزی که جزو وسایل ضرور مورد استفاده قرار میگیرید را داخل چمدان قرار دهید و اطلاعات افراد را روی چمدان بنویسید و همه چمدان ها را در محل مناسب جایی که مشکلی برای رفت و آمد در خانه ایجاد نکند قرار دهید.بهتر هست این وسایل را با خودرو شخصی خود به خانه جدید جابجا کنید.

 

4- جمع آوری لباس های کهنه برای قرار دادن بین وسایل 

شما می توانید برای پر کردن فضای خالی وسایل شکستنی در داخل کارتن ها ، لباس های کهنه و قدیمی خود را جمع آوری کنید و به عنوان بالشتک در بین وسایل قرار دهید. با انجام این کار نه تنها در هزینه خود صرفه جویی می کنید بلکه لباس هایتان را نیز بسته بندی می کنید. به معنای وافعی با یک تیر دو هدف را میزنید. شما می توانید هر یک از ظروف را داخل یک لباس قرار دهید زیرا به هم چسبیده شدن بشقاب های باعث شکسته شدن آنها می شود.

 

 

5- تهیه عکس از موارد پیچیده 

یکی از دردسر های که در خانه جدید بیشتر مردم با آن روبه رو می شوند ، راه اندازی و وصل کردن کابل های تلویزیون های می باشد. برای این منظور شما می توانید با موبایل همراه تان یک عکس قبل از کندن کابل از پشت تلویزیون و یا هر وسیله که فکر می کنید در خانه جدید با راه اندازی آن دچار مشکل میشوید یک عکس با کیفیت و واضح تهیه کنید و در خانه جدید طبق تصویر کابل های خود را سریع تر وصل کنید.

 

بسته بندی موثر و حرفه ای

1-بررسی نهایی

بهتر هست یک محل مناسب و فضای خالی در خانه برای خود ایجاد کنید تا وسایل و اقلامی که می خواهید بسته بندی کنید به این محل آورده و پروسه بسته بندی آن را انجام دهید و در یک گوشه دیگر این جعبه های بسته بندی را قرار دهید. همانطور که یک جعبه را به صورت کامل مهر و موم می کنید، روی آن یک برچسب بزنید ، برای این کار می توانید کارتن ها را شماره گذاری کنید و در دفترچه خود یادداشت کنید که عدد مربوطه ، مربوط به کدام جعبه و چه اقلامی می باشد.

 

2- شروع بسته بندی :

هر محصول و اقلامی را مناسب با تجهیزاتی که در دست دارید می دانید مناسب هست بسته بندی کنند. وسایل را با روزنامه ، وکیوم حباب دار و یا لباس به صورت کامل بسته بندی و در داخل کارتن مناسب قرار دهید. برای جلوگیری از آسیب های ناشی بهتر هست اجسام سنگین را در پایین جعبه قرار دهید. تا جای که ممکن هست ، وسایل را داخل کارتن به صورت مرتب قرار دهید و فضای خالی بین اجسام را با تجهیزات مناسب پر کنید طوری که اجسام تکان نخورد در هنگام جابجایی و بارگیری. وسایلی مانند کتاب ها ، اسباب بازی و غیره را در جعبه های کوچیک بسته بندی کنید.سعی کنید تعداد جعبه های بسته بندی را کم کنید تا دچار سرگیجه نشید.
برای وسایل مهم و شکستنی سعی کنید از لایه های مقاوم تر و کارتن های با ضخامت بالا استفاده کنید.حتما مراقب وسایلی که امکان نشت وجود دارد را هم باشید و درب آن ها را با وسیله مناسب بپوشانید.

 

 

3-بسته بندی منظم:

از بسته بندی تمامی وسایل مربوط به اتاق خاص و برچسب گذاری آن اطمینان حاصل فرمایید.این امر باعث میشود شما به در محل جدید به راحتی چیدمان هر بخش از خانه را شروع کنید. هر جعبه را بعداز قرار دادن اقلام داخلش به صورت کامل و عمودی طوری که درب کارتن از زیر و بالا باز نشود در طول اسباب کشی با چسب پهن ببنید برای محکم کاری نیز بهتر هست به طور افقی نیز یک بار چسب را بچرخانید.

 

4- حال نوبت وسایل بزرگ و سنگین هست:

شما می توانید وسایل فنی مانند پیچ گوشتی ، انبردستی و … را در داخل کیسه های زیپ دار قرار دهید زیرا این وسایل به احتمال زیاد در محل جدید قبل از چیدمان وسایل مورد احتیاج قرار بگیرند.اطمینان حاصل کنید که این جعبه ابزار در محل مناسب قرار بگیرید تا هر کسی بتواند به راحتی پیدا کند ، شما می توانید کابل های تلویزیون ، کنترل TV، پخش کننده ها و.. را داخل کیسه های زیپ دار قرار دهید ، چون این وسایل بعد جابجایی و در منزل جدید مورد استفاده قرارمی گیرند.

 

5- پاک سازی و تمیز کردن:

هر اتاق را به صورت یک نواخت تمیز کنید و بهتر هست از آشپزخانه شروع کنید.می توانید جعبه های که مورد استفاده قرار نمی گیرند و یا لکه روی موزائیک ها اقدام به تمیز کردن کنید. تمامی وسایل اعم از کیسه سطل زباله، وسایل غیرقابل استفاد داخل کابیت ، کشو و.. در داخل یک کیسه زباله بزرگ قرار دهید و از بین ببرید.

 

پایان پروسه بسته بندی اثاثیه منزل

1- جعبه های مخصوص وسایل شخصی:

جعبه ای که برای اولین بار در محل جدید باز خواهید کرد را مشخص کنید، در نظر داشته باشید این جعبه شامل تمامی اقلامی هست که مورد استفاده شما در منزل جدیدتان قرار می گیرد. از جمله وسایلی پیشنها می کنیم در این جعبه قرار دهید عبارتند از : دستمال کاغذی ، حوله، قیچی ، اسفنج، مواد شوینده، خودکار و قلم و هر وسایلی که به نظرخودتان لازم هست در داخل این جعبه قرار دهید را ، داخل این جعبه قرار دهید.

 

2- بسته بندی لوازم شخصی:

پس از تکمیل فرایند و برچسب گذاری کارتن های بسته بندی آنها را کامل ببندید . سعی کنید یک اتاق را برای قرار دادن جعبه های بسته بندی شده مشخص کنید تا آنها را در محل مشخص شده روی هم بچینید تا فضای زیادی را اشغال نکند. سعی کنید جعبه وسایل سخت افزار و جعبه سیم کشی را هم اندازه و به یک رنگ انتخاب کنید تا سریع تر بتوانید در محل جدید پیدا کنید .

 

3-شماره گذاری جعبه های بسته بندی:

اگر تعداد زیادی جعبه بسته بندی شده دارید. برای کنترل بهتر به این سوال ها جواب دهید. آیا می دانید هر کدام از جعبه ها داخل چه اقلامی وجود دارد؟ آیا جعبه ها به طور کامل بسته بندی شده اند ، نیازی به چسب نوار هست ؟ آیا برای جابجایی به چه خودرو نیاز دارید؟ (نیسان بار، وانت بار ، خاور وکامیون).کدام یک از جعبه ها شکننده و کدام محکم تر است؟ در محل جدید آیا کاری هست که باید خودتان اداره کنید برای جابجای ؟ یا به چند نفر در محل جدید نیاز دارید ؟

به همه این سوال جواب دهید و آن را در دفترچه یادداشتتان یادداشت کنید.

 

 

4- فراموش نکردن:

هر اتاق را به طور کامل بررسی و نگاه کنید که همه چیز حذف شده است. همه وسایل را در یک اتاق و محل مناسب قرار دهید و از آنجا به داخل کامیون قرار دهید ، زیرا افرادی که بارگیری می کنند هیچ گونه مسئولیتی در قبال جا گذاشتن وسایل در خانه قدیمی را ندارند و شما مسئول این کار هستید.وقتی اطمینان حاصل کردید که هیچ چیزی باقی نمانده است درب خانه را ببندید و ترک کنید.

 

انتظارات از یک شرکت باربری و اتوبار

1- انتظارات از یک شرکت باربری:

از یک باربری خوب و مطمئن انتظار می رود که تمامی اثاثیه شما را به طور کامل سازماندهی کند. کارگران حرفه ای در امر اسباب کشی همه چیز را به طور کامل جابجا می کنند زیرا این افراد متخصص جابجایی هستند ولی انتظاراتی از کارگران و یک اتوبار خوب انتظار می رود داشتن لباس تمیز و مرتب ، منظم و دقیق بودن می باشد.
برای کمک به کارگران شما می توانید ، وسایل شکستنی را داخل هر کدام از کارتن ها هستند را مشخص کنید به فرد بارگیری کنند اطلاع دهید. کارتن ها رو گروه بندی کنید ، وسایل اضافی و ناکارامد را از بین ببرید و با خود به محل جدید نبردید.

 

2- افراد متخصص:

بی شک افرادی که در شرکت های اسباب کشی فعالیت می کنند بهتر وسایل شما را به داخل کامیون و خودرو باربری انتقال می دهند و همچنین مطمئن هستند. فردی که مسئول چیدمان وسایل هست بی شک انتظار می رود داخل اتاقک را کاملا تمیز کرده باشد و از کف پوش مناسب برای کفت اتاق باربری استفاده کرده باشد. البته ممکن هست این افراد بهتر از شما عمل کنند و پیشنهادات مناسبی برای شما درنظر بگیرند.

 

 

3- بسته بندی مجدد:

از دیگر انتظاراتی می باشد یک شرکت ارائه دهنده خدمات اسباب کشی مناسب برای شما انجام دهد. آنها بهتر از شما بی شک انجام می دهند بسته بندی حرفه ای مبلمان و لوازم چوبی مانند میز نهار خوری . اگر اقلامی مانند تخت خواب داخل اتاق دارید که نمی توانید به بیرون بیاورد و از درب خارج نمی شود حتما از یک کارشناس باربری کمک بخواهید. آنها متخصص انجام این گونه موارد در جابجایی هستند.

 

4- بسته بندی مناسب:

فردی که مسئول چیدمان وسایل هست باید اطلاعات کافی در این مورد چیدمان مرتب وسایل در داخل خودرو داشته باشید ، او باید بهتر از هر کسی وسایل را به گونه چیدمان کند که فضای خالی زیادی در بین وسایل اینجاد نشود و تکان نخورد ، و همچنین وسایل باید در محل جدید اول از همه خارج شود را ، آخر از همه در خودرو بچیند.
گذاشتن پتو و پوشاند روی مبلمان از جمله کارهای یک فرد متخصص برای چیدمان می باشد.

 

5- خسارت های ناشی در طول اسباب کشی:

هرگونه خسارتی که در طول جابجایی ممکن است اتفاق بیوفتد ، مسئولیتش بر گردن تیم حمل بار شما می باشد ، همانطور که گفته شد از یک شرکت باربری مناسب برای جابجایی استفاده کنید ، افرادی که در شرکت های باربری فعالیت می کنند متخصص حمل و نقل می باشند و دانش و اطلاعات زیادی در این خصوص دارند. در این گونه موارد تیم باربری مجبور به بازگرداندن تمامی هزینه خسارت وارد شده به شما می باشند.
شرکت های باربری بسیار از بیمه نامه حمل و نقل استفاد می کنند که پیشنهاد ما هم همین است وبهتر هست اثاثیه منزل تان یا هر گونه وسایلی که می خواهید جابجا کنید را به اندازه ارزش مالی آن ، آن را بیمه کنید.
نکته بسیار مهم : قبل از امضای قرارداد با شرکت باربری حتما دقت کنید و سول بپرسید ، شاید شرکت های باربری کوجیک سعی کنند از مسئولیت خسارت ناشی در طول اسباب کشی فرار کنند ؛ و بهتر هست شما آن را در بارنامه باربری خود قید و هردو طرفین امضا کنند.

 

6-مجربه اسباب کشی زبره و حرفه ای:

یک مجری حرفه ای و مسئول اسباب کشی ، بهتر هست تمامی وسایلی که داخل کامیون و خودرو اسباب کشی قرار می گیرید را بررسی و یادداشت کند ، اینگونه بررسی دوگانه بسیار مناسب می باشد و در اسباب کشی ها بزرگ تر که از چند کامیون استفاده میشود یا به مناطق دیگر جابجا می شود بسیار کارآمد می باشد.

 

7-براورد هزینه اسباب کشی:

از دیگر انتظارات از یک شرکت حمل و نقل ارائه قیمت مناسب می باشد. شرکت های باربری قیمت خود را طبق مسافت مبدا و مقصد محاسبه می کنند. این شرکت ها ساعت مشخصی برای شما ارائه می دهند و اگر از اسباب کشی شما بیشتر از زمان تعیین شده طول بکشد. اضافه کار محاسبه می شود. از دیگر مواردی بر روی قیمت باربری تاثیر می گذارد می تواند به نوع بسته بندی اثاثیه اشاره کرد و یا تعداد طبقه خانه جدید و قدیم، داشتن اجسام سنگین و جابجایی آنها، مسافت پیاده روی از جمله مواردی می باشد بر روی قیمت باربری تاثیر دارد.

 

8- درخواست نیروی کمکی:

افراد متخصص باربری که بسیار انتقاد پذیر هم هستند توانای های زیادی در هر بخش دارند. شاید شما بخواهید در هزینه صرفه جویی کنید و فقط برای اجسام سنگین کمک بخواهید. در هنگام درخواست خودرو باربری از شرکت معتبر می توانید به کارشناسی که پاسخگوی شما می باشد اعلام کنید که به چند کارگر نیاز دارید و فقط می خواهید در جابجایی اجسام سنگین به شما کمک کنند.

 

باربری و اتوبار های زیاد در سطح استان تهران چه با مجوز و چه بدون مجوز فعالیت می کنند که پیدا کردن بهترین آنها کار در صورت آشنا نبودن با باربری شریف بار ، دشوار می باشد. شما می توانید تمامی خدماتی که ما به شما ارائه می دهیم را لیست کنید از و از دیگر باربری تماس حاصل فرمایید بی شک قیمتی که از ما دریافت خواهید کرد بهترین قیمت اسباب کشی در مقابل کیفیت بالای خدمات ما در طول جابجایی برای شما عزیزان می باشد. کارشناسان ما به صورت شبانه روزی در خدمت شما هستند.

ثبت نظر

 

 

 

   

 

 

وجه تمایز و نقطه قوت شریف بار اعتماد شماست . ما با تکیه بر سالها تجربه و با داشتن تیم حرفه ای و آموزش دیده و تجهیزات به روز توانسته ایم رضایت کامل مشتریان خود در سراسر ایران کسب کنیم. بهترین اسباب کشی را با شریف بار تجربه کنید.

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد