Loading ...
close
logo
تمیزکردن گاز با مواد طبیعی

 

 

از مهمترین قسمت تمیزکاری در آشپزخانه،  تمیز کردن گاز است. تمیز نگه داشتن گاز از نظر زیبایی نیز بسیار مهم است. حتی اگر تنها چندبار در هفته آشپزی کنید، باز هم اجاق گازتان کثیف می شود، معمولا روی اجاق گاز غذا می ریزد که از خود لکه به جا می گذارد که چهره زشتی ایجاد می شود. از بین بردن این لکه ها کار راحتی نیست، در این مقاله روش هایی آسان با مواد طبیعی، برای پاک کردن این لکه های مزاحم به شما یاد می دهیم.

توجه داشته باشید که بهتر است بعد از هر بار آشپزی اجاق گاز و میله های چدنی آن را تمیز کنید تا لکه ها راحتتر پاک شوند و وقت شما را نگیرند. اما اگر لکه های سرسخت ماندگار شدند ، از روش های زیر برای پاک کردن آنها استفاده کنید.

 

پاک کردن گاز با مخلوط سرکه

یک مخلوط از ترکیب سرکه ، مایع ظرفشویی و آب ولرم درست کنید، با یک اسکاچ چربی ها و لکه ها را پاک کنید و پس از گذشت چند دقیقه میله های چدنی و شعله ها را آبکشی کنید و سطح گاز را با دستمال مرطوب تمیز کنید.

اگر میله های چدنی خیلی کثیف هستند، آنها را به مدت یک ساعت در مخلوط قرار دهید و سپس با سیم ظرفشویی لکه ها و غذای سوخته را پاک کرده و آبکشی نمایید.

برای تمیز کردن سوراخ های شعله ها می توانید از براش های مخصوص تمیزکردن گاز نیز استفاده کنید.

 

پاک کردن گاز  با جوش شیرین

یکی از بهترین مواد طبیعی برای پاک کردن اجاق گاز، جوش شیرین است. جوش شیرین خاصیت ضدباکتری دارد . یک قاشق جوش شیرین و نمک را با مقدار کمی آب ترکیب کرده و خمیری از این ترکیب بسازید. این خمیر را با یک براش یا اسکاچ روی لکه ها بکشید. پس از 5 دقیقه گاز را پاک کنید.

برای پاک کردن غذای سوخته از روی میله های چدنی، مقداری جوش شیرین را روی اسکاچ بریزید و محکم روی چدن ها بکشید و آبکشی کنید.

روش دیگر برای تمیز کردن گاز با جوش شیرین این است که مقداری جوش شیرین روی سطح گاز بریزید و سپش یک نصفه لیمو را روی سطح بمالید و در نهایت با یک دستمال مرطوب اجاق گاز را پاک کنید.

 

نکات:

  1. حتما از دستکش استفاده کنید تا پوست دستان شما دچار حساسیت و آسیب نشود.
  2. قبل از شروع به تمیز کردن، مطمئن شوید که اجاق گاز کاملا سرد باشد.
  3. ابتدا خرده های غذا و مواد ریخته شده روی سطح اجاق گاز را با یک دستمال بردارید و سپس شروع به تمیزکاری کنید.
  4. دستمال یا اسکاچ را با حرکات جلو وعقب روی لکه ها بکشید تا لکه ها به خوبی پاک شوند.
  5. دستمال را مرتب با آب گرم بشویید.

 

مقالات مرتبط :

 

 

 

ثبت نظر

 

 

 

   

 

 

وجه تمایز و نقطه قوت شریف بار اعتماد شماست . ما با تکیه بر سالها تجربه و با داشتن تیم حرفه ای و آموزش دیده و تجهیزات به روز توانسته ایم رضایت کامل مشتریان خود در سراسر ایران کسب کنیم. بهترین اسباب کشی را با شریف بار تجربه کنید.

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد