Loading ...
close
logo
راهکارهای ساده برای تمیزکاری

 

تمیزکاری از کارهای ضروری برای هر خانه محسوب می شود و هرکس شیوه ای خاص برای تمیزکاری منزل خود دارد. گاهی ممکن است ساعت ها برای تمیز کردن وقت بگذارید و نتیجه مطلوب را به دست نیاورید. ما در این مقاله راهکارهایی ارائه می دهیم تا با کمک مواد طبیعی بتوانید به خواسته مطلوبتان برسید. با شریف بار همراه باشید.

 

تمیز کردن لکه خودکار

یکی از ساده ترین راهکارها برای پاک کردن لکه خودکار از دیوار و میز ، خمیردندان است.  یک پارچه را مرطوب کنید و روی آن مقداری خمیردندان گذاشته و روی لکه بکشید.

علاوه بر خمیردندان، الکل سفید نیز در پاک کردن لکه خودکار موثر است.الکل را به وسیله پنبه روی لکه بمالید. پنبه آغشته به الکل، هنگامی که جوهر خودکار را جذب کرد مجددا روی لکه نکشید، زیرا باعث پخش شدن لکه می شود.

نوشابه نیز می تواند به شما در پاک کردن لکه ها کمک کند. با یک ابر آغشته شده به نوشابه ، لکه خودکار را از روی دیوار به راحتی پاک کنید و سپس یک پارچه را کمی مرطوب کرده و دیوار را خشک کنید.

 

تمیز کردن لبه های پنجره

ترکیبی از نوشابه و مقدار کمی سرکه بسازید و در یک بطری بریزید. این محلول را در لبه های پنجره و درزها اسپری کنید و پس از گذشت 10 تا 15 دقیقه ، با دستمال خشک کنید.در ویدئوی زیر می توانید راه حل های خلاقانه نیز در این مورد را مشاهده نمایید.

 

ویدئو 1: خلاقیت در خانه داری

تمیز کردن ماکروویو

بهتر است هرچندوقت ماکروویو را به وسیله لیموترش ضدعفونی و تمیز کنید. مقداری آب لیمو را به مدت 5 تا 10 دقیقه در ماکروویو قرار دهید. جهت خوشبو شدن فضای ماکروویو و از بین بردن بوی نامطبوع آن ، می توانید مقداری دارچین به آب لیمو اضافه کنید.

 

تمیزکردن ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی به دلیل اینکه همیشه مرطوب است، محلی برای جمع شدن باکتری ها و قارچ هاست. پس نیاز به شستشو و تمیز کردن دارد. حتما بعد از خارج کردن لباس ها، درب آن را باز بگذارید تا خشک شود.

برای ضدعفونی و تمیزی ماشین لباسشویی ، مقداری سرکه را در مخزن پودر لباسشویی بریزید و اجازه دهید یکبار روی دور طولانی به شستشو بپردازد. برای آشنایی با کاربردهای سرکه ، مقاله "سرکه و نظافت منزل" را بخوانید.

 

تمیز کردن وان حمام

بهترین راه برای تمیز کردن وان حمام استفاده از ترکیب سرکه و پودر صابون می باشد. این ترکیب را در یک بطری ریخته و سپس روی وان حمام بریزید. پس از گذشت نیم ساعت می توانید با کمک یک اسفنج یا ابر آن را بشویید.

 

 

مقالات مرتبط :

 

 

ثبت نظر

 

 

 

   

 

 

وجه تمایز و نقطه قوت شریف بار اعتماد شماست . ما با تکیه بر سالها تجربه و با داشتن تیم حرفه ای و آموزش دیده و تجهیزات به روز توانسته ایم رضایت کامل مشتریان خود در سراسر ایران کسب کنیم. بهترین اسباب کشی را با شریف بار تجربه کنید.

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد