Loading ...
close
logo
سرکه و نظافت منزل

 

سرکه در تمام قسمت های خانه برای نظافت به کار می رود. باور کنید یا نه، سرکه یک ماده تمیز کننده و خوشبو کننده فوق العاده است. این مقاله حاوی نکات مختلفی در مورد چگونگی استفاده از سرکه برای کمک به نظافت خانه است.

 

نظافت حمام با سرکه

وان ها:

یک بار در سال، یک گالن سرکه را در وان آب گرم خود بریزید. این کار کمک می کند تا خروجی های وان با باقی مانده صابون مسدود نشوند.

رسوبات باقی مانده از آب روی وان را نیز با حوله های آغشته به سرکه بپوشانید و پس از گذشت یک ساعت با یک اسفنج مرطوب پاک کنید.

دوش:

سرهای دوش می توانند با رسوبات معدنی آب مسدود شوند. نصف فنجان سرکه و یک چهارم فنجان آب را باهم مخلوط کنید. سر دوش را در این محلول خیس کنید و به مدت پانزده دقیقه صبر کنید و سپس آبکشی کنید. اگر سر دوش شما پلاستیکی است مخلوط را با یک فنجان سرکه و یک فنجان آب درست کنید و اجازه دهید سر دوش به مدت یک ساعت در آن مخلوط بماند.

در و دیوار:

با پاشیدن سرکه به در و دیوار، ضایعات صابون را شل کنید. بگذارید خشک شود و دوباره مرطوب کنید و پاک کنید. در صورت نیاز این کار را تکرار کنید.

پرده حمام:

پرده حمام می تواند با صابون کدر شود و یا به علت رطوبت زیاد حمام به کپک آلوده شود. پرده ها را با سرکه اسپری کنید. اگر کپک روی پرده را به سرعت از بین نبرید، باعث ایجاد لکه روی پرده می شود.

 

 

توالت

سرکه را در توالت بریزید و بگذارید سی دقیقه بماند. بعد جوش شیرین را روی یک برس توالت بپاشید و لکه های باقی مانده را پاک کنید.

 

سینک ها

با پوشاندن حوله های آغشته به سرکه، می توان رسوبات آب سخت و معدنی اطراف سینک  ظرفشویی را از بین برد. روی حوله های آغشته به سرکه را بپوشانید و بگذارید یک ساعت بماند، سپس با یک اسفنج مرطوب پاک کنید.

 

کف با پوشش های سخت:

کاشی و سرامیک:

یک فنجان سرکه را در یک گالن آب گرم حل کنید و سپس کاشی و سرامیک را با این محلول پاک کنید و شاهد برق زدن کف سالن باشید.

چوب:

برای کف با پوشش چوبی فقط با مخلوط سرکه و آب گرم ، کف را پاک کنید و آبکشی نکنید. پوشش چوبی نباید آبکشی شود. با این کار کف چوبی براق می شود و تجمع چربی از بین می رود.

 

 

مقالات مرتبط :

 

 

ثبت نظر

 

 

 

   

 

 

وجه تمایز و نقطه قوت شریف بار اعتماد شماست . ما با تکیه بر سالها تجربه و با داشتن تیم حرفه ای و آموزش دیده و تجهیزات به روز توانسته ایم رضایت کامل مشتریان خود در سراسر ایران کسب کنیم. بهترین اسباب کشی را با شریف بار تجربه کنید.

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد