Loading ...
close
logo
راهنمای انتخاب پرده مناسب منزل

 

یکی از ساده ترین راه ها برای تغییر دکوراسیون، تغییر پرده است. پرده مناسب و زیبا تاثیر چشمگیری بر زیبایی منزل دارد. انتخاب پرده امری بسیار مهم و دشوار است؛ زیرا یک پرده مناسب علاوه بر ظاهری شیک و زیبا ، در حفظ دمای منزل و نور محیط تاثیر زیادی دارد. در واقع در هدر نرفتن انرژی نیز تاثیر بسزایی دارد. در این مقاله با شریف بار همراه باشید و نکات مهم در انتخاب پرده را بخوانید.

 

رنگ پرده

از جمله مواردی که در هنگام انتخاب یک پرده جدید، باید  مدّ نظر قرار دهید، رنگ پرده می باشد. ابتدا باید توجه کنید که چه رنگ هایی در دکوراسیون منزل شما به کار رفته اند، پس از شناسایی رنگ ها، رنگی که با بقیه رنگ ها همخوانی دارد را انتخاب کنید. سعی کنید رنگ را به گونه ای انتخاب کنید که زود دلزده نشوید. استفاده از رنگ های تیره باعث کوچک تر به نظر رسیدن فضای منزل می شود، بهتر است برای بزرگتر نشان دادن فضا از پرده های روشن و بزرگتر از قاب پنجره استفاده کنید. همچنین اگر روشنایی منزل شما کم است ، بهترین انتخاب برای شما می تواند یک پرده با رنگ روشن باشد.

 

 

 

"شریف بار پیشرو در ارائه بهترین خدمات باربری در نیاوران با بیمه رایگان"

 

 

 

جنس پرده

جنس پرده از عوامل بسیار مهم در خرید پرده می باشد؛ این امر بستگی به کاربرد پرده و محل نصب آن دارد. مثلا پرده پذیرایی معمولا رسمی تر انتخاب می شود که جنس آن معمولا ضخیم و از پارچه های  ابریشمی ، حریر و ... می باشد. در اکثر منازل ایرانی پرده های مجلل تری در سالن های پذیرایی نصب می شود، در حالیکه در آشپزخانه و یا اتاق ها پرده ها ساده تر و دارای جنس های سبک تر و نازک تر هستند. در آشپزخانه به دلیل اینکه پرده بیشتر در معرض آلودگی قرار دارد، احتمال شستشوی پرده بیشتر است، بنابراین بهتر است از پرده های سبک استفاده شود. همچنین بهتر است طول پرده کوتاه باشد.

اتاق خواب محلی برای استراحت است پس پرده آن باید به گونه ای انتخاب شود که علاوه بر حفظ حریم شخصی، مانع از ورود سرما و گرما و نور زیاد به اتاق شود. بنابراین جنس آن نباید خیلی نازک باشد و  به ضخامت پرده پذیرایی نیز نباشد. بهترین انتخاب ضخامتی بین پرده پذیرایی و آشپزخانه می باشد.

 

نکات مهم در انتخاب پرده

1. برای پنجره هایی که بیشتر ساعات روز باز هستند از پرده های کوتاه استفاده کنید. ارتفاع این نوع پرده ها تا لبه پنجره و یا کمی پایین تر می باشد.

2. برای عریض تر دیده شدن فضای منزل، میل پرده را بلندتر از عرض پنجره انتخاب کنید.

3. برای عمر بیشتر پرده و همچنین جلوگیری بیشتر از ورود نور، می توانید در زیر پرده ، آستر نصب کنید.

4. یک قاعده کلی در انتخاب پرده طرح دار یا ساده، این است که خلاف مبل ها عمل کنید. به این گونه که اگر مبلمان ساده هستند، پرده طرح دار انتخاب کنید و اگر مبلمان طرح دار هستند، پرده را ساده انتخاب کنید.

 

 

مقالات مرتبط :

 

 

 

 

 

ثبت نظر

 

 

 

   

 

 

وجه تمایز و نقطه قوت شریف بار اعتماد شماست . ما با تکیه بر سالها تجربه و با داشتن تیم حرفه ای و آموزش دیده و تجهیزات به روز توانسته ایم رضایت کامل مشتریان خود در سراسر ایران کسب کنیم. بهترین اسباب کشی را با شریف بار تجربه کنید.

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد