Loading ...
close
logo
اصول بسته بندی وسایل

 

 

بر این اصول اساسی در بسته بندی پیش از بستن جعبه هایتان تسلط یابید تا هنگام جا به جایی و باز کردن وسایل پاداش خود را بدست آورید.

 

آموزش بسته بندی لوازم منزل

 

با وسایلی که خارج از فصل کنونی هستند بسته بندی را شروع کنید و سپس وسایلی که استفاده زیادی از آن ها نمی کنید را بسته بندی کنید. وسایلی که به آن ها نیاز دارید را تا روز آخر جا به جایی رها کنید. کشوها را از وسایل شکستنی ، موارد قابل دور ریختن ، مواردی که برای حمل توصیه نمی شوند و هر چیز دیگری که باعث سوراخ شدن یا آسیب دیدن سایر وسایل می شود خالی کنید. هر چند شاید  پتو ، ژاکت ، لباس زیر ها ، حوله های حمام و سایر وسایل ظریف و کم وزنی مانند این ها درون کشو ها باقی بمانند. وسایل شبیه هم را با یک دیگر بسته بندی کنید. برای مثال  مجسمه ظریف چینی را در یک کارتن با ماهیتابه چدنی قرار ندهید.

تمام قسمت ها یا جفت های وسایل را کنار هم قرار دهید. برای مثال آویزهای میله ی پرده ، پیچ و مهره های آینه و بقیه وسایل سخت افزاری کوچک باید در کیسه های پلاستیکی یا کیسه های پارچه ای کوچک قرار گیرند و محکم به وسیله ای که متعلق به آن هستند چسبانده یا بسته شوند. وسایل را جداگانه در کاغذ تمیز بپیچید. از دستمال مرطوب ، حوله های کاغذی یا حتی دستمال صورت برای ظروف چینی ، کریستال و ظریف استفاده کنید. برای خوب پیچیدن و بسته بندی قسمت بیرونی از دو لایه روزنامه استفاده کنید. یک لایه دو یا سه اینچی کاغذ خرد شده را زیر کارتن به عنوان بالشتک قرار دهید. به صورت لایه ، لایه سنگین ترین وسایل را در پائین قرار دهید سپس وسایل با وزن متوسط را در وسط و سبک ترین ها را در بالا بچینید.

با تمام شدن هر لایه فضای خالی باقی مانده آن لایه را از کاغذ خرد شده پر کنید. همچنین خوب است اگر که از کاغذ خرد شده به مقدار بیش تر اضافه کنید تا یک سطح پایه برای لایه بعدی درست شود یا از ورق و مقوای بریده شده ی کارتن ها به عنوان جدا کننده استفاده کنید.  از کاغذ های خرد شده ، حوله ها و پتوهای سبک نیز می توان به عنوان بالشتک ها استفاده کرد. هر چه وسایل شکننده تر باشند به بالشتک های بیش تری نیاز است.  همچنین مطمئن شوید که هیچ نوک تیز ، لبه یا رینگی بدون پوشش باقی نمی ماند. وسایل کوچک و شکننده راجداگانه بسته بندی کنید یا چند تا از آن ها را در جعبه های کوچک بسته بندی کرده و با بالشتک هایی از کاغذ های خرد شده قرار دهید. جعبه های کوچک را هم در یک جعبه بزرگ قرار دهید و فضا را با کاغذ خرد شده پر کنید. از قرار دادن بار بیش از حد در کارتن ها خودداری کنید اما تلاش کنید بسته بندی محکمی داشته باشید که در آن از جا به جایی وسایل جلوگیری شود. سر کارتن باید بدون اعمال زور بسته شود اما نباید به درون نیز خم شود.

کارتن ها را محکم با نوار چسب ببندید البته به استثنا مواردی که در لیست وسایل با ارزش شرکت باربری قرار دارند این ها باید توسط اپراتور ون بازرسی شوند. در پایان کار خود محتویات هر کارتن را در یک طرف آن لیست کنید( برای مشاهده آسان تر هنگامی که کارتن ها را می چینید) و در یک دفترچه مخصوص قرار دهید. شاید بخواهید کارتن ها را شماره گذاری و یا کد گذاری کنید.  نام و اتاقی که هر کارتن باید هنگام به  مقصد رسیدن به آن تحویل داده شود را روی برچسب ذکر کنید. روی درب هر اتاق در محل مقصد تابلویی متناسب با برچسب کارتن ها بچسبانید تا حمل کننده ها بتوانند کارتن ها را به سرعت بیش تری وارد اتاق های مناسب کنند. بر روی کارتن هایی که قصد دارید ابتدا در مقصد باز شوند علامت خاصی بگذارید.

 

مقالات مرتبط :

 

ثبت نظر

 

 

 

   

 

 

وجه تمایز و نقطه قوت شریف بار اعتماد شماست . ما با تکیه بر سالها تجربه و با داشتن تیم حرفه ای و آموزش دیده و تجهیزات به روز توانسته ایم رضایت کامل مشتریان خود در سراسر ایران کسب کنیم. بهترین اسباب کشی را با شریف بار تجربه کنید.

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد