Loading ...
close
logo
راهکار های تمیز کردن انواع لوستر

 

تمیز کردن لوستر ها به دلیل غیر قابل دسترس بودن موقعیتشان همواره کاری سخت و دشوار بوده که برای نظافت آن ها به دنبال های راه های گوناگون گشته ایم. اما تمیزی و درخشانی لوستر ها جلوه زیبایی به خانه می دهد در صورتی که نشستن گرد و خاک و کثیفی روی آن ها زیبایی و درخشندگیشان را پنهان می کند از این رو قصد داریم راهکار های ساده ای برای تمیز کردن لوستر ارائه کنیم.

 

نکته مهم: قبل از اقدام به تمیز کردن لوستر ها حتما برق را قطع کنید تا از خطر جلوگیری کرده باشید.

 

 

روش های تمیز کردن لوستر های کریستالی

 

برای شست و شوی لوستر های کریستالی دو روش وجود دارد. در یک روش باید گوی های کریستالی را جدا کرد ولی در روش دیگر نیازی به جداسازی گوی های کریستالی نیست. در روش اول بعد از جدا سازی گوی ها و لامپ ها اقدام به شست و شوی گوی ها با آب ولرم و مایع ظرفشویی کنید. اما در روش دوم که روش آسان تری نیز هست می توان از چند روش استفاده کرد که به شرح آن ها می پردازیم:

 

1.استفاده از ترکیب آب و الکل: 3/1 لیوان را با الکل پر کنید و 3/2 دیگر را نیز آب بریزید سپس محلول بدست آمده را درون ظرفی مناسب ریخته و گوی های کریستالی را درون محلول فرو ببرید. محلول آب و الکل باعث تمزی و درخشنگی گوی ها می شود. لازم بذکر است که در این روش نیاز به استفاده از دستمال یا پارچه ندارید فقط هنگامی که محلول چرک آلود شد آن را عوض کنید.

 

2.محلول آب و سرکه: سرکه در تمیزی و درخشان کردن لوازم نقش بسیار خوبی ایفا می کند بنابراین در تمیز کردن لوستر های کریستالی نیز سرکه را فراموش نکنید. در روش شست و شوی گوی های کریستالی با آب و سرکه می توانید گوی ها را جدا کنید و یا به همان روش جدا نکردن گوی ها عمل کنید. در ابتدا 3/1 لیوان را با سرکه پر کنید و 3/2 دیگر را با آب ولرم پر کنید. اگر قصد جدا کردن گوی ها را دارید پس از آغشته کردن آن ها با محلول به آبکشی بپردازید و اگر قصد ندارید گوی ها را جدا کنید پس از استفاده از محلول گوی های کریستالی را با دستمال را پارچه خیس از محلول سرکه و آب پاک کنید.

 

 

 

روش های تمیز کردن لوستر های برنزی

 

استفاده از ترکیب آرد ، نمک و سرکه: ترکیب این سه ماده که در نهایت حالت خمیری به خود می گیرد در تمیز و درخشان کردن لوستر برنز شما معجزه می کند. برای درست کردن این ترکیب در ابتدا باید ⅔ فنجان  سرکه سفید و ⅔ فنجان  آرد را در ظرف یا کاسه ای با حجم مناسب مخلوط کنید سپس نصف فنجان نمک را به مخلوط اضافه کنید تا ترکیب معجزه آسای شما آماده شود. برای آغشته کردن لوستر به این خمیر می توانید از اسفنج استفاده کنید تا کار خود را آسان تر کرده باشید. سپس برای شست و شوی خمیر از روی لوستر می توانید به شست و شوی خمیر با آب ولرم از روی لوستر بپردازید در حالی که لگن یا ظرف بزرگی را زیر دست خود و لوستر قرار داده اید که آب درون آن بریزد. پس از آبکشی لوستر آن را با دستمال نرمی خشک کنید. برای درخشندگی و تمیزی بیش تر لوستر برنزی خود می توانید پس از انجام مراحل ذکر شده مقداری روغن زیتون را روی پارچه ای تمیز و نرم ریخته و لوستر را با ان تمیز کنید.

 

 

 

آبلیمو را در تمیز کردن لوستر ها از یاد نبرید

 

استفاده از آبلیمو در تمیز کردن لوستر ها انتخاب بسیار خوبی است زیرا آبلیمو درخشندگی و برق ائلیه لوستر را به آن بر می گرداند. برای اینکار می توانید از مسواک استفاده کنید و یا با استفاده از پارچه ای نرم و تمیز لوستر را با آبلیمو پاک کنید.

 

 

 

 اسپری آب و آمونیاک به لوستر

 

در این روش نیازی به جدا کردن لامپ ها یا گوی ها از لوستر نیست فقط لازم است قبل از اقدام به این کار لامپ ها را توسط نایلون فریزر یا نایلون هایی با حجم بیش تر به طور کامل بپوشانید. روش تهه محلول آب و آمونیاک به این صورت است که یک چهارم آمونیاک و سه چهارم آب مقطر را با هم مخلوط  می کنیم و پس از قرار دادن محلول در ظرف مناسب به لوستر اسپری می کنیم و پس از اتمام این روند برای پاک سازی محلول آب ولرم را به لوستر اسپری می کنیم و در پایان برای خشک کردن لوستر می توان از دستمال های نرم و تمیز یا دستمال های نانو استفاده کرد. فقط باید به یاد داشته باشید که لوستر را تا زمانی که کاملا خشک نشده روشن نکنید و پس از چند ساعت اقدام به روشن کردن لوستر کنید تا از هرگونه خطر جلوگیری کرده باشید.

 

 

مقالات مرتبط :

 

 

 

ثبت نظر

 

 

 

   

 

 

وجه تمایز و نقطه قوت شریف بار اعتماد شماست . ما با تکیه بر سالها تجربه و با داشتن تیم حرفه ای و آموزش دیده و تجهیزات به روز توانسته ایم رضایت کامل مشتریان خود در سراسر ایران کسب کنیم. بهترین اسباب کشی را با شریف بار تجربه کنید.

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد