Loading ...
close
logo
نظم دهی به کابینت

 

 

آشپزخانه و به ویژه کابینت ها یکی از مهم ترین قسمت هر خانه محسوب می شوند که با نظم دهی به آن می توان به صورت بهینه از فضای آن بهره برد. در این مقاله برای یافتن راهکارهایی برای نظم دهی به کابینت ها ، با شریف بار همراه باشید.

 

استفاده از ظروف تفکیک کننده

برای نظم دادن به کابینت از تفکیک کننده ها استفاده کنید.ظروفی مناسب برای حبوبات تهیه کرده و درون یک طبقه از کابینت با دقت بچینید. برای زیبایی بیشتر می توانید از ظروف طرحدار استفاده کنید.بهتر است ظروف چهارگوش تهیه کنید تا فضای کمتری را اشغال کنند.

قوطی های کوچک را در ظروف بزرگ قرار دهید. بهتر است سبدهای نظم دهنده تهیه کرده و ظروف کوچک را در آنها قرار دهید. توجه کنید که مواد خوراکی باز را به صورت عمودی قرار دهید تا از ریختن آنها جلوگیری شود.

 

نظم دهی به کابینت زیر سینک

در فضای کابینت زیر سینک ، مواد شوینده ، کیسه زباله و دستمال های نظافت را بچینید. می توانید از سبدهای آویز پشت درب و قفسه های نظم دهنده فلزی کمک بگیرید تا چیدمان بهتری داشته باشید.

 

قابلمه ها

می توانید هولدرهایی روی درب کابینت نصب کنید و درب های قابلمه را در آن قسمت قرار دهید. در صورت داشتن کشو های زیاد می توانید درب ها را درون کشو قرار دهید. همچنین می توانید توری های فلزی پایه دار تهیه کرده و به کمک آنها کابینت را به بخش های بیشتر تقسیم کنید.

 

وسایل و ابزار آشپزی

ابزاری از جمله کفگیر و ملاقه، قاشق های چوبی ، همزن دستی و انبر و ... از جمله ابزارهای پرکاربرد در هنگام آشپزی هستند. یک کشو در نزدیکی اجاق گاز انتخاب کرده و به کمک یک نظم دهنده کشو ، این ابزار را درون کشو بچینید. اگر کشو عمق زیادی دارد می توانید از نظم دهنده دو طبقه استفاده کنید.

 

چند نکته:

وسایل ریز و کوچک را درون ظرف های درب دار شفاف بریزید.

برای اشغال کمتر فضای درون کابینت، می توانید برخی از وسایل برقی مانند غذاساز را روی کانتر قرار دهید.

برای نظم دهی به ادویه ها می توانید یک شلف تهیه کنید و ادویه ها را درون آن بچینید.

با کمک طبقات و میله های فلزی در بین ظروف داخل کابینت، مانند بشقاب ها، لیوان ها و ... از ریختن ظروف دیگر در هنگام برداشتن، جلوگیری کنید.

برای زیبایی بیشتر فضای کابینت ها می توانید براساس رنگ وسایل درون آن را مرتب کنید.

از جا حوله ای می توانید برای آویز کردن اسپری های مختلف استفاده کنید.

بر روی ظروف برچسب هایی بچسبانید و اسم وتاریخ انقضای مواد را روی آن یادداشت کنید.

 

 

مقالات مرتبط :

 

 

ثبت نظر

 

 

 

   

 

 

وجه تمایز و نقطه قوت شریف بار اعتماد شماست . ما با تکیه بر سالها تجربه و با داشتن تیم حرفه ای و آموزش دیده و تجهیزات به روز توانسته ایم رضایت کامل مشتریان خود در سراسر ایران کسب کنیم. بهترین اسباب کشی را با شریف بار تجربه کنید.

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد