Loading ...
close
logo
توصیه هایی مفید به کدبانوها

 

در این مقاله قصد داریم توصیه های کوتاه اما کاربردی را به کدبانوها ارائه کنیم.با ما همراه باشید:

 

تازه ماندن مواد غذایی:

هویج:

هنگام گذاشتن هویج در یخچال، سر آن را ببرید. با این کار هویج پلاسیده نمی‌شود و مدت بیشتری تازه می ماند.

نان:

با گذاشتن ساقه كرفس داخل كیسه نان، می‌توانید مدت بیشتری آن را تازه نگه دارید.

موز:

برای نگهداری موز باید آن را در فویل آلومینیومی پیچیده و در یخچال قراردهید.

 

از بین بردن بوهای نامطبوع:

 

بوی غذای سوخته:

عطر دارچین بوی حاصل از سرخ كردنی و حتی سوختگی را از بین می برد. درون یک ظرف آب و تعدادی چوب دارچین یا كمی از پودر آن را در آب بریزید و روی شعله ملایم اجاق گاز قرار دهید تا كم كم به جوش آید. عطر دارچین فضا را معطر كرده و بوی حاصل از سرخ كردنی و حتی سوختگی را از بین خواهد برد.

همچنین می توانید از جعفری استفاده کنید. حرارت دادن جعفری به مدت 5 دقیقه، نه تنها بوی نامطبوع موجود را از بین می برد بلكه فضا را معطر می كند.

بوی ماهی:

برای ازبین بردن بوی بد ماهی ، قبل ازاینکه سرخ کنید ، ماهی را در داخل شیر فرو کرده وبعد سرخ کنید اثری از بوی بد ماهی باقی نمی ماند.

بوی سیر:

بعد از خوردن سیر و یا غذاهایی مانند میرزا قاسمی، برای اینکه از صحبت کردن با اطرافیان دوری نکنیم، برگ جعفری بجویید.

بوی وایتکس:

بوی وایتکس به راحتی با موادغذایی حاوی اسید بالا از بین می رود. بعد از برخورد دست با وایتکس، دستان خود را با موادی مثل: لیموترش، سرکه و گوجه آغشته کنید و با آب سرد آبکشی کنید. برای راحتی کار میتوانید یک لیمو را از وسط نصف کنید و مستقیما روی دستان خود بکشید .همچنین از شیر یا خمیر دندان نعنایی نیز میتوانید برای از بین بردن بوی سفید کننده استفاده نمایید .

بوی سیگار:

روشن کردن شمع در فضای خانه باعث از بین رفتن بوی سیگار می شود. همچنین استفاده از سرکه سفید می تواند بوی دود و سیگار را از بین ببرد. می توانید مقداری سرکه را درون کاسه ای بریزید و آن را در محیط قرار دهید تا بوی سیگار را جذب کند و یا سرکه را در محیط اسپری کنید.

بوی بد یخچال:

درون یک ظرف مقداری جوش شیرین ریخته و در فضای یخچال قرار دهید.

 

مقالات مرتبط :

 

ثبت نظر

 

 

 

   

 

 

وجه تمایز و نقطه قوت شریف بار اعتماد شماست . ما با تکیه بر سالها تجربه و با داشتن تیم حرفه ای و آموزش دیده و تجهیزات به روز توانسته ایم رضایت کامل مشتریان خود در سراسر ایران کسب کنیم. بهترین اسباب کشی را با شریف بار تجربه کنید.

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد