Loading ...
close
logo
روش صحیح نگهداری مواد غذایی

 

روش صحیح نگهداری مواد غذایی

 

برای اینکه مواد غذایی و میوه ها خراب نشوند، باید آنها را درست نگهداری کنیم. اولین نکته در این خصوص، این است که یخچال خود را تمیز نگه دارید، این کار سبب دیرتر خراب شدن مواد غذایی می شود. در این قسمت ما نکته هایی از  نگهداری  انواع مواد غذایی را شرح می دهیم:

 

پنیر و خامه

ظرف پنیر یا خامه را به صورت برعکس در یخچال قرار دهید. این کار باعث می شود تا میزان جریان هوا در آن کمتر شود و باکتری وارد آن نشود و مدت بیشتری تازه بماند.

 

عسل

معمولا عسل فاسد نمی شود اما برای این که باکیفیت تر  بماند درب ظرف را محکم ببندید تا هوا نکشد.

 

نان

نان را هرگز در هوای آزاد قرار ندهید چون به سرعت خشک می شود. بهتر است نان را در ساک پارچه ای قرار دهید. کیسه های نایلونی اصلا مناسب نگهداری نان نیست، مگر این که بخواهید آن را در فریزر قرار دهید.برای اینکه بتوانید مدت زمان بیشتری نان را نگه دارید بهتر است آن را فریز کنید.

برای جلوگیری از کپک زدن نان، در ظرف نان یک چوب دارچین قرار دهید.دارچین خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد.

 

سیر و پیاز

برای دوام بیشتر پیاز و سیر، در پاکت های کاغذی سوراخ شده نگه دارید .

 

کاهو

برگ های پژمرده کاهو را جدا کنید و آن را نشسته و با ساقه درون فویل یا کاغذ بپیچید. کاهو را از میوه هایی که گاز اتیلن تولید می کنند ، مانند سیب، گلابی، آووکادو و ... .دور نگه دارید.

 

اسفناج

بهتر است اسفناج را زیاد نگه ندارید . برای نگهداری اسفناج تمام برگ های خراب، فرسوده و زرد رنگ را جدا کنید و سپس آن ها را بشویید و خوب خشک کنیدو آن را داخل کیسه های قفل دار و یا ظروف شیشه ای پوشیده شده با کاغذ قرار بدهید و  داخل یخچال نگهداری کنید. اسفناج ها  نباید به هیچ عنوان آب داشته باشند زیرا سبب خراب شدن آن ها می شود.

 

مربا

برای جلوگیری از کپک زدن مربا ، کمی پودر دارچین به آن اضافه کنید. اگر مقدار زیادی مربا تهیه کرده اید، آن را در ظرف های کوچکتر ریخته و بخش اضافی را در فریزر نگهداری کنید.

 

 

مقالات مرتبط :

 

ثبت نظر

 

 

 

   

 

 

وجه تمایز و نقطه قوت شریف بار اعتماد شماست . ما با تکیه بر سالها تجربه و با داشتن تیم حرفه ای و آموزش دیده و تجهیزات به روز توانسته ایم رضایت کامل مشتریان خود در سراسر ایران کسب کنیم. بهترین اسباب کشی را با شریف بار تجربه کنید.

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد