Loading ...
close
logo
راه پاک کردن لکه های مختلف از فرش

 

تمیز کردن لکه شربت از روی فرش

یکی از لکه ها که نیاز به تمیز کردن خاص خود دارد ، لکه نوشیدنی های رنگی هستند. این لکه های نوشیدنی به سختی از سطح فرش پاک می شوند و بسیاری از پاک کننده های فرش، نمی توانند آنها را  کاملا تمیز کنند . اما یک راه موثر برای خلاص شدن از شر این لکه ها وجود دارد.

اگر لکه خشک نشده و هنوز خیس است ابتدا روی آن آب گازدار بریزید.

سپس روی لکه حوله یا کهنه قرار دهید تا مایع جذب حوله شود اما حوله را روی فرش نمالید زیرا لکه بزرگتر می شود. مایع تمیز کننده فرش و آب داغ را در یک بطری اسپری بریزید و سپس روی فرش اسپری کنید .

اکنون یک حوله سفید روی آن قرار دهید فقط توجه کنید حوله رنگی نباشد زیرا رنگ آن به قالی منتقل می شود.

اتو را در بالاترین دمای ممکن تنظیم کنید و روی حوله را به مدت 10 ثانیه اتو بکشید ، برای جلوگیری از سوختگی قالی اتو را دائما حرکت دهید . هنگامی که نوشیدنی به حوله منتقل شد ، حوله را سر وته کنید و یا از حوله دیگر استفاده کنید زیرا باید یک سطح تمیز روی قالی قرار بگیرد. وقتی فرش به سمت خشک شدن رفت، دوباره محلول پاک کننده روی آن بریزید و همین مراحل را انجام دهید تا لکه کاملا پاک شود.اکنون اجازه دهید فرش خشک شود و روی آن را جاروبرقی بکشید تا نرمی و حالت اولیه خود را بازیابد.

 

هشدار

برای جلوگیری از سوختگی  فرش اتو را تکان دهید ، هنگامی که نوشیدنی جذب حوله می شود اتو حرکت راحتتری خواهد داشت.

 

پاک کردن لکه انار از سطح فرش

برای پاک کردن لکه انارباید هرچه سریعتر این کار را انجام دهید زیرا این لکه به سختی پاک می شود و رنگ قرمز خود را روی فرش باقی می گذارد. برای پاک کردن این لکه محلولی از ترکیب آب و سرکه سفید درست کنید و در صورت لزوم مقداری شامپو فرش نیز به این محلول اضافه نمایید . سپس این محلول را روی فرش اسپری کنید تا از شر این لکه خلاص شوید .

 

لکه چای و قهوه

برای پاک کردن لکه ابتدا اضافی آن را از روی فرش بردارید و سپس با آب نیمه گرم و مقداری پودر لباس شویی و اسفنج آن را تمیز کنید. اگر  آثار لکه هنوز قابل مشاهده بود ، برای از بین بردن آن از آب اکسیژنه 5 درصد و مقداری آب استفاده کنید تا لکه تمیز شود . حالا با یک دستمال خشک فرش را بپوشانید و مالش دهید تا خشک شود و حالت اولیه خود را باز یابد.

 

تمیز کردن لکه کاکائو و بستنی از فرش

ابتدا این مواد را از روی فرش بردارید سپس 1 قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را در یک فنجان آب حل کنید و با دستمالی نرم و تمیز روی محل قرار دهید اما دقت کنید که لکه را نمالید زیرا بزرگ تر خواهد شد . این عمل را چندین بار تکرار کنید تا از شر لکه خلاص شوید سپس محل را با یک دستمال مرطوب تمیز کنید و با یک حوله خشک نمایید ، برای این کار از حوله سفید استفاده کنید تا فرشتان رنگ نگیرد.

 

پاک کردن لکه آبِ گوشت از روی فرش

 ابتدا مقدار کمی حلال روی پارچه سفیدی می ریزیم و آن را روی لکه فشار می دهیم. سپس یک ربع صبر می کنیم تا فرش خشک شود. روش دیگر پاک کردن بدین صورت است که ابتدا پارچه ی سفید را با شوینده خیس کنید و چند ثانیه روی لکه فشارمی دهیم سپس محلول آمونیاک را روی لکه اسپری می کنیم و محل را با یک پارچه ی سفید خشک می کنیم.

سپس روی لکه، سرکه اسپری می کنیم و محل را با پارچه ی سفید خشک می کنیم.دوباره برای خلاص شدن از لکه پارچه ی سفید را با شوینده خیس می کنیم و چند ثانیه روی لکه فشار می دهیم. در آخر نیز با یک دستمال نم دار محل را پاک و سپس با یک پارچه ی سفید خشک می کنیم.

 

 

 

"شریف بار پیشرو در ارائه بهترین خدمات باربری در شرق تهران با رزرو آنلاین"

 

 

 

بیشتر بخوانید :

 

 

 

ثبت نظر

 

 

 

   

 

 

وجه تمایز و نقطه قوت شریف بار اعتماد شماست . ما با تکیه بر سالها تجربه و با داشتن تیم حرفه ای و آموزش دیده و تجهیزات به روز توانسته ایم رضایت کامل مشتریان خود در سراسر ایران کسب کنیم. بهترین اسباب کشی را با شریف بار تجربه کنید.

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد