Loading ...
close
logo
دیوار اتاق خواب را چه رنگی کنیم؟

 

 

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که قصد رنگ کردن دیوار اتاق خوابتان را داشته اید و نمی دانستید چه رنگی را انتخاب کنید یا با خود فکر کرده اید که اصلا چه رنگی برای دیوار اتاق خوابتان مناسب است. تجربه نشان داده است که در بسباری مواقع افراد از نتیجه ای که از رنگ کردن دیوار اتاق خواب خود گرفته اند راضی نبوده اند و احساس کردند که اتاق کوچک تر از حد واقعی و یا تاریک تر دیده می شود و حتی شاید آن حس آرامش بخشی لازم را ندارد. بنا به این دلایل لازم است که قبل از اقدام به رنگ زدن دیوار اتاق خواب خود بدانید چه رنگی برای دیوار هایتان مناسب است و علاوه بر این موضوع با فضای اتاق خوابتان نیز هماهنگ است.البته که در صدر تمامی این مطالب علاقه شخصی شما قرار دارد و نکته مهم اینجاست که بتوان علاوه بر اعمال سلیقه در رنگ کردن با اصول مناسب پیش رفت تا از نتیجه کار راضی و خرسند بود.

 

 

 

انتخاب رنگ متناسب با لوازم اتاق خواب

 

انتخاب رنگ دیوارها متناسب با لوازم اتاق خواب اقدامی هوشمندانه است که به فضای اتاق یکدستی و جلوه خاصی می بخشد. هماهنگی بین رنگ دیوارها و لوازم فضا را آرامش بخش تر نشان می دهد و ناخوداگاه ذهن را به آرامش دعوت می کند. علاوه بر این مسائل اگر طرفدار شلوغی و تنوع رنگی زیاد نیستید بهتر است که از انتخاب تناژ رنگ های متفاوت در وسایل و رنگ دیوار ها خودداری کنید. اگر هم تمامی وسایل و لوازم اتاقتان در یک تناژ رنگی نیستند می توانید یک وسیله را به عنوان شاخص در نظر بگیرید و رنگ دیوارهای اتاق خواب را با آن هماهنگ کنید این رنگ دقیقا نباید رنگ خود وسیله باشد و می تواند در تناژ های نزدیک به آن نیز قرار داشته باشد. پیشنهادی که برای انتخاب وسیله ای که رنگ دیوار با آن هماهنگ می شود داریم این است که لوازم بزرگ  را در نظر بگیرید مانند تخت خواب ،میز آرایش ،پا تختی ها و...

 

 

 

 

اندازه اتاق خواب شاخصی مهم در انتخاب رنگ

 

مسئله ای که در انتخاب رنگ باید بسیار مورد توجه قرار گیرد اندازه ی اتاق خواب است.سلیقه و علایق شخصی تنها موضوع در الویت برای انتخاب رنگ مورد نظر نیست. زیرا انتخاب رنگ نادرست می تواند باعث کوچک تر دیده شدن اتاق خواب شود. این مسئله باید بیش تر از همه مورد توجه افرادی قرار گیرد که اتاق خواب کوچکی دارند این افراد باید در انتخاب رنگ به شیوه ای تصمیم بگیرند که رنگ انتخابی  فضای اتاق را کوچک تر نشان ندهد و یا حداقل اتاق را در اندازه واقعی خود نگه دارد.

 

 

 

با چه رنگی فضا را بزرگ تر نشان دهیم

 

استفاده از رنگ سفید یا رنگ های مایل به آن باعث بزرگ تر دیده شدن فضای اتاق می شود. علاوه بر این موضوع اگر طرفدار سبک مینیمال هستید و اتاق خوابتان نیز به این سبک طراحی و دکور شده انتخاب رنگ هایی با تناژ سفید اقدامی مناسب برای شما است.رنگ  سفید یا مایل به سفید فضای اتاق را روشن و گرم می کند و جلوه زیبایی به اتاق خواب می بخشند. همچنین آرامش خاص رنگ های در تناژ سفید همواره این رنگ را در لیست پر طرفدار ترین رنگ ها برای اتاق خواب قرار داده اند.

 

 

رنگ‌های پاستلی ملایم و روشن

 

آبی ملایم ، بنفش کم ‌رنگ ، سبز، زرد و صورتی از دسته رنگ های پاستیلی هستند. رنگ های پاستیلی به دلیل ملایمت انتخاب خوبی برای رنگ دیوار اتاق خواب هستند. این رنگ ها فضا را روشن جلوه می دهند و ناخوداگاه با روشن تر شدن فضا اتاق شما بزرگ تر به نظر می رسد. علاوه بر این ها اگر در اتاقتان از نور کمی برخوردارید استفاده از رنگ های پاستیلی به دلیل ملایم بودن و روشنایی اقدام مناسبی است.

 

 

 

لازم نیست همه ی دیوار ها را رنگ کنید

 

حتما نباید همه ی دیوار های اتاق خواب را رنگ کنید. برای مثال می توانید دیوار پشت تخت خوابتان را در نظر بگیرید و فقط به رنگ زدن همان دیوار بپردازید. البته باید رنگی هماهنگ و در تناژ نزدیک به تخت خوابتان برای دیوار انتخاب کنید تا هماهنگی و جلوه مناسب ایجاد شود. این کار به اتاق خواب شما سبکی مدرن و زیبا می بخشد که می تواند انتخاب خوبی برای دوستداران این سبک باشد.

 

 

مقالات مرتبط :

 

 

ثبت نظر

 

 

 

   

 

 

وجه تمایز و نقطه قوت شریف بار اعتماد شماست . ما با تکیه بر سالها تجربه و با داشتن تیم حرفه ای و آموزش دیده و تجهیزات به روز توانسته ایم رضایت کامل مشتریان خود در سراسر ایران کسب کنیم. بهترین اسباب کشی را با شریف بار تجربه کنید.

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد