Loading ...
close
logo
چگونه از گیاه آپارتمانی نگهداری کنیم؟

 

 

گیاهان آپارتمانی آن دسته از گیاهان هستند که مناسب برای نگهداری در شرایط آپارتمان ها شمرده می شوند. گیاهان در این شرایط ممکن است از نور کم تری بهره گیرند یا دمایی که در آن نگهداری می شوند با دمای طبیعی مناسب برای نگهداری سایر گیاهان یکسان نباشد ولی این شرایط خاص نگهداری گیاهان آپارتمانی است که به ما این امکان را می دهد تا در فضای کوچک و محدود خانه و آپارتمان خود از زیبایی وجذابیت حضور سبز این گیاهان بهره ببریم. بی شک وجود چند گیاه در شاداب سازی و زیبایی بخشیدن به محیط خانه تاثیر بالایی دارد و گاه می توان با قرار دادن چند گیاه در گوشه و کنار خانه به کلی فضای خانه را تغییر داد و روحی تازه به خانه و محیطش بخشید. اما لازم بذکر است که گیاهان آپارتمانی از شرایط خاصی در نگهداری و مراقبت برخوردارند که اگر قصد خرید و نگهداری از آن ها را دارید نیازمند دانستن چند مورد مهم از آن ها هستید که در ادامه به بیانشان می پردازیم.

 

 

آبیاری گیاهان آپارتمانی

 

آبیاری گیاهان به خودی خود موضوعی بسیار پراهمیت است که اهمیت خود را در مورد گیاهان آپارتمانی نیز حفظ کرده است. آبیاری درست گیاه آپارتمانی به شما گیاهی سالم،  شاداب، سرسبز و زیبا می بخشد و عدم آبیاری درست گیاه می تواند به از بین رفتن سلامتی و شادابی آن،  زرد شدن برگ ها و به تدریج کل گیاه و در نهایت به مرگ گیاه منجر شود. برای آبیاری درست گیاه نیازمند دانستن اصولی هستیم اصولی مانند: مقدار،زمان، روش و نحوه آبیاری که به شرح برخی از آن ها پرداخته ایم.

 

روش آبیاری گیاه آپارتمانی:

روش آبیاری از مهم ترین مسائلی است که باید در نگهداری گیاهان آپارتمانی به آن دقت نمود. گیاه موجودی زنده است که روش نگهداری و آبیاری آن نقش مهمی در رشد و سلامتش دارد. برای آبیاری گیاه لازم است آب را روی خاک گیاه بریزید و از ریختن آب روی برگ و گل ها خودداری کنید زیرا در بعضی مواقع این کار می تواند به زرد شدن برگ ها، ایجاد لک و یا ایجاد بیماری های قارچی دامن بزند،در نتیجه بهتر است آب را روی خاک گیاه ریخته و آبیاری را تا حدی ادامه دهیم که آب از زیرگلدانی شروع به خارج شدن نماید. در آبیاری باید به مسئله دیگری نیز توجه داشت که آن دمای آب می باشد،دمای آب باید با دمای خانه برابر یا حداقل نزدیک به دمای خانه باشد.

 

زمان آبیاری گیاه آپارتمانی:

به طور کلی نمی توان یک زمان معین و ثابت برای آبیاری تمامی گیاهان آپارتمانی تعیین کرد و آن را به همه اختصاص داد زیرا هر گیاه متناسب با ویژگی ها و شرایط خاص نگهداری اش نیازمند زمان خاصی از آبیاری است.برای تشخیص زمان درست آبیاری گیاهتان می توانید به میزان خشکی و یا رطوبت خاک گیاه توجه کنید که می توان خشکی خاک را از روشن شدن تغییر رنگش حس نمود. همچنین می توان با لمس خاک و میزان رطوبتش نیاز به دریافت آب بیش تر را حس کرد.

 

میزان آبیاری گیاه آپارتمانی:

مقدار آبیاری مناسب برای گیاه شما آن مقداری است که آب از زیر گلدانی گیاه خارج شود. در آبیاری گیاهان آپارتمانی نیز باید به فصل و دمای هوا توجه نمود هرچند که دمای خانه از تعادل نسبی برخوردار است اما با این حال با تغییر فصل دچار تغییرات می شود بنابراین هرچه دما بالاتر باشد گیاه نیازمند آبیاری بیش تر است زیرا آب در دمای بالا زودتر تبخیر می شود و با پایین آمدن دمای فضا می توان آبیاری را کم تر کرد.

 

نور لازم برای گیاهان آپارتمانی:

نمی توان این موضوع را نادیده گرفت که هر گیاه نیاز مشخص و متفاوتی به نور دارد بنابر این موضوع نمی توان همه گیاهان را به طور یکسان در معرض نور قرار داد. اگر در خانه ای پر نور زندگی می کنید که شرایط قرار دادن گلدان جلوی پنجره یا در تماس مستقیم با نور خورشید را دارید باید بدانید که بهتر است گیاهتان مستقیم جلوی نور خورشید  قرار نگیرد و پرده ای هرچند نازک عامل جدایی نور مستقیم از گیاه باشد یا بعد از گذشت چندی از قرار گیری قسمتی از گیاه به سمت نور آن را برگردانیم تا سایر قسمت های گیاه نیز نور لازم را دریافت کنند و رشد لازم را داشته باشند.

 

 

 

"شریف بار پیشرو در ارائه بهترین خدمات باربری در غرب تهران با رزرو آنلاین"

 

 

 

اسامی چند گیاه آپارتمانی زیبا

 

بامبو: مقدار نور مورد نیاز این گیاه متوسط است که می تواند به طور غیر مستقیم باشد. از طریق ساقه تکثیر می شود و برای رشد بهتر نیازمند ماهی یک بار کوددهی است.

 

آلوورا: این گیاه نیازمند نور کامل و زیاد می باشد. زمان آبیاری این گیاه را می توان بین 7 تا 12 روز تنظیم نمود و با قلمه در فصل بهار تکثیرش نمود.

 

شعمدانی: این گیاه نور بالا و زیادی احتیاج دارد و در آبیاری نیز نیازمند مقدار آب زیادی است دمای نگهداری این گیاه می تواند با دمای محیط خانه یا آپارتمانتان یکسان باشد و باید دانست که شعمدانی نیز می تواند با قلمه زدن تکثیر یابد.

 

 

 

مقالات مرتبط :

 

 

ثبت نظر

 

 

 

   

 

 

وجه تمایز و نقطه قوت شریف بار اعتماد شماست . ما با تکیه بر سالها تجربه و با داشتن تیم حرفه ای و آموزش دیده و تجهیزات به روز توانسته ایم رضایت کامل مشتریان خود در سراسر ایران کسب کنیم. بهترین اسباب کشی را با شریف بار تجربه کنید.

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد