Loading ...
close
logo
با کپک رب و آبغوره را چه کنیم؟

 

راه حلی برای کپک رب و آبغوره

از  مشکلاتی که خانم ها با آن روبرو هستند کپک زدن برخی از مواد غذایی مانند رب ، ترشی و آبغوره است کپک ها نوعی ضایعه غذایی هستند که بیشتر با رنگ های سفید یا آبی روی انواع مواد خوراکی دیده می شوند . کپک ها  بیماری خطرناکی ایجاد نمی کنند، اما ممکن است باعث ضعف سیستم ایمنی بدن شوند. عاملی که باعث افزایش کپک می شود،  رطوبت زیاد است ، اما همان طور که می دانید، در محیط خنکی مثل یخچال هم نمی توان از شر کپک در امان ماند .

 

نکاتی درباره دلایل زدن کپک رب گوجه فرنگی و نحوه جلوگیری از آن

یکی از مواد غذایی که همه ما با آن مواجه شده ایم کپک زدگی  رب گوجه فرنگی است.

  • بسیاری از ما  رب گوجه فرنگی را داخل فریزر نگه داری می کنیم که کار صحیحی نیست.
  • برای پیشگیری از کپک زدن رب، قوطی های کوچک آن را خریداری کنید و قوطی را قبل از باز کردن بجوشانید تا میزان آلودگی سطح قوطی کمتر شود.
  • اگر رب گوجه فرنگی را به مقدار زیاد تهیه کردید ،آن را داخل ظرف های کوچک بریزید و سپس دربی روی آن قرار دهید تا قارچ ها نتوانند روی سطح رب رشد کنند.
  • در گذشته روی رب روغن می ریختند تا اکسیژن رسانی به رب متوقف شود و رب دیگر کپک نزند.
  • از اصلی ترین عواملی که سبب کپک رب می شود رطوبت است، برای برداشتن رب از داخل قوطی از قاشق خیس استفاده نکنید.
  • اگر چه بهترین روش نگهداری رب گذاشتن آن داخل یخچال است.اما گذاشتن رب داخل یخچال سبب کپک نزدن آن نمی شود، تنها رشد باکتری ها و قارچ ها در دمای یخچال فقط کند می شود.
  • در صورت کپک زدن رب فقط با قاشق روی رب و قسمت کپک زده را بر ندارید و باقی رب را مصرف نکنید، باید بدانید سم هایی که به وسیله کپک زدن در رب تولید می شود در لایه های پایینی نفوذ می کند و هاگ قارچ ها که با چشم قابل دیدن نیستند نیز وارد لایه های پایینی می شود. مصرف این رب ها بسیار برای سلامتی خطرناک است.

 

 پیشگیری از کپک زدن آبلیمو وآب غوره

لازم است نکات مهم زیر را رعایت کنید:

  • بهتر است برای نگهداری آبلیمو و آبغوره از بطری های شیشه ای با رنگ تیره که نور را از خود عبور نمی دهند استفاده کنید چون بطری های پلاستیکی به علت فعل و انفعالات آبلیمو و آبغوره با دیواره پلاستیکی مواد سمی و سرطان زا تولید می کنند.
  • برای جلوگیری از کپک زدن آبلیمو و آبغوره شیشه حاوی این مواد را در آب بجوشانید زیرا این کار سبب از بین رفتن آنزیم و باکتری های داخل آن می شود و به قارچ ها امکان رشد نمی دهد.
  • بهتر است آب لیمو یا آبغوره را داخل شیشه تمیز بریزید و به مقدار خیلی کم لبه شیشه را خالی بگذارید و سپس درپوشی روی آن بگذارید تا اکسیژن به داخل آن راه نیابد و کپک ها امکان رشد نداشته باشند.

 

 ترفندهای آشپزی آسان

اگر در آشپزخانه کمی شور و شوق و خلاقیت به خرج دهید ، خیلی راحت و تمیز و سریع می توانید کارهایتان را انجام بدهید و از آشپزی لذت ببرید.در ویدئوی زیر می توانید ترفندهایی ساده برای یک آشپزی لذتبخش را مشاهده کنید.

 

ویدئو 1: ترفندهای آشپزی آسان

 

مقالات مرتبط :

 

ثبت نظر

 

 

 

   

 

 

وجه تمایز و نقطه قوت شریف بار اعتماد شماست . ما با تکیه بر سالها تجربه و با داشتن تیم حرفه ای و آموزش دیده و تجهیزات به روز توانسته ایم رضایت کامل مشتریان خود در سراسر ایران کسب کنیم. بهترین اسباب کشی را با شریف بار تجربه کنید.

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد